WsteczZmień sortowanie

Krzew do 4 m wys. Szerokorozkrzewiony o długich zwisajacych pędach. Kwiaty lilaróżowe, w gęstych pęczkach na dwuletnich pędach VI. Gleba żyzna, przepuszczalna.

Buddleja davidii 'Black Knight'

Krzewy wyrastające do 2,5 m wys. Liście lancetowate, od spodu pokryte biało-szarym kutnerem. Kwiaty pachnące, ciemnofioletowe VII-IX zebrane w długie (ok. 50 cm) kwiatostany oblatywane przez motyle. Gleba żyzna, przepuszczalna.

Buddleja davidii 'Border Beauty'

Silnie rosnący krzew do 2 m, szeroko rozgałęziony. Liście z wierzchu ciemnozielone, od spodu pokryte szarym, filcowatym nalotem. Kwiaty zebrane w jasnofioletowe wiechy, pojawiają się do VII do X. Wymaga gleb żyznych, świeżych, przepuszczalnych.

Buddleja davidii 'Dart`s Papillon Bleu'

Krzew o pokroju zwartym. Wyrasta do 1-1,5 m wysokości. Liście lancetowate, od spodu pokryte białym kutnerem. Kwitnie na tegorocznych pędach. Kwiaty niebieskie, pachnące, zebrane w wiechy ok. 40 cm długości,

Buddleja davidii 'Empire Blue'

Szybko rosnący krzew do 3 m wys. Liście szarozielone opadające na zimę. Kwiaty w gęstych wiechach fioletowoniebieskie z żółtymi środkami. Mało wymagające co do gleby, stanowisko osłonięte od wiatrów.

Buddleja davidii 'Fascinating'

Szybko rosnący krzew do 3 m wys. Liście szarozielone opadające na zimę. Kwiaty w gęstych wiechach fioletowoniebieskie z żółtymi środkami. Mało wymagające co do gleby, stanowisko osłonięte od wiatrów.

Silnie rosnący krzew do 2-3 m, szeroko rozgałęziony. Liście zielonoszare. kwiaty różowe i pomarańczowe na jednym kwiatostanie;

Silnie rosnący krzew do 2 m, szeroko rozgałęziony. Liście zielonoszare z kremowobiałym obrzeżeniem. Czerwonopurpurowe kwiaty, pojawiają się do VII do X. Wymaga gleb żyznych, świeżych, przepuszczalnych. Często przemarzają pędy.

Silnie rosnący krzew do 2 m, szeroko rozgałęziony. Liście zielonoszare. Fioletowe kwiaty, pojawiają się do VII do X. Wymaga gleb żyznych, świeżych, przepuszczalnych. Często przemarzają pędy.

Silnie rosnący krzew do 2-3 m, szeroko rozgałęziony. Liście zielonoszare. Jasnoniebieskie kwiaty z pomarańczowym środkiem, pojawiają się do VII do X. Wymaga gleb żyznych, świeżych, przepuszczalnych.

Buddleja davidii 'Nanho Blue'

Silnie rosnący krzew do 2 m wysokości, szeroko rozgałęziony. Liście zielonoszare. Niebieskie kwiaty, pojawiają się do VII do X. Wymaga gleb żyznych, świeżych, przepuszczalnych

Buddleja davidii 'Nanho Purple'

Silnie rosnący krzew do 2 m, szeroko rozgałęziony. Liście zielonoszare. Ciemno purpurowe kwiaty, pojawiają się do VII do X. Wymaga gleb żyznych, świeżych, przepuszczalnych. Często przemarzają pędy.

Buddleja davidii 'Nanho White'

Silnie rosnący krzew do 2 m, szeroko rozgałęziony. Liście zielonoszare. Białe kwiaty, pojawiają się do VII do X. Wymaga gleb żyznych, świeżych, przepuszczalnych

Buddleja davidii 'Pink Delight'

Krzewy wyrastające do 2,5 m wys. Liście lancetowate, od spodu pokryte biało-szarym kutnerem. Kwiaty pachnące,jasnoróżowe zebrane w długie (ok. 50 cm) kwiatostany oblatywane przez motyle. Kwitną w VI-X. Gleba żyzna, przepuszczalna.

Buddleja davidii 'Royal Red'

Silnie rosnący krzew do 2 m, szeroko rozgałęziony. Liście z wierzchu ciemnozielone, od spodu pokryte szarym, filcowatym nalotem. Kwiaty purpurowoczerwone, w bardzo dużych, rozgałęzionych wiechach. Wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych.

Buddleja davidii 'Summer Beauty'

Krzewy wyrastające do 2,5 m wys. Liście lancetowate, od spodu pokryte biało-szarym kutnerem. Kwiaty pachnące, różowe zebrane w długie (ok. 50 cm) kwiatostany VI-X. Gleba żyzna, przepuszczalna.

Buddleja davidii 'White Profusion'

Krzewy wyrastające do 2,5 m wys. Liście lancetowate, od spodu pokryte biało-szarym kutnerem. Kwiaty pachnące, białe zebrane w długie (ok. 50 cm) kwiatostany VI-X. Gleba żyzna, przepuszczalna.

Buddleja weyeriana (x) 'Sungold'

Krzewy wyrastające do 2,5 m wys. Liście lancetowate, od spodu pokryte biało-szarym kutnerem. Kwiaty pachnące, żółte zebrane w kulistych pękach, oblatywane przez motyle. Kwitną w VII-X. Gleba przepuszczalna, żyzna.